IT Docs

Dokumentacja projektów SWPS

Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


start

Strona główna

Witamy na głównej stronie dokumentacji projektów SWPS opartego na systemie DokuWiki.

Jeżeli jesteś tu po raz pierwszy zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją użytkownika tego serwisu.

Jak pisać dokumentację

Strona główna projektu powinna zawierać podział na:

  • kartę projektu,
  • analizę wymagań,
  • dokumentację techniczną,
  • dokumentację użytkownika.

→ Więcej…

Składnia wiki

DokuWiki używa prostego języka znaczników, który umożliwia pozostawienie tekstu tak czytelnego, jak to możliwe. Poniższa strona zawiera całą dostępną składnię, którą można zastosować edytując treść. Zobacz po prostu na treść tej strony wciskając guzik Edytuj stronę na górze lub na dole strony. Jeżeli chcesz coś wypróbować, to zrób to na stronie "piaskownicy". Szybkie formatowanie jest dostępne także za pomocą szybkich przycisków.

→ Więcej…

Tworzenie dokumentów PDF

Dowolną stronę można szybko wyeksportować do formatu PDF klikając na link Eksport do PDF znajdującym się z prawej strony. Możemy także zgrupować kilka stron w jeden dokument – aby tego dokonać klikamy na link Dodaj do książki na każdej ze stron, które chcemy aby znalazły się w wyeksportowanym dokumencie.

Po dodaniu interesujących nas stron przechodzimy na stronę generowania książki, gdzie dodatkowo możemy ustawić kolejność stron w dokumencie jak również usunąć wybraną stronę z selekcji.

Wybór stron zapisywany jest w ciasteczkach (cookies) przeglądarki, ale można również zapamiętać swój wybór zapisując go pod wybraną nazwą.1) Tak zapisany wybór będzie dostępny dla wszystkich użytkowników.

1) Zapis możliwy jest pod warunkiem zalogowania się w serwisie.
start.txt · ostatnio zmienione: 2013-08-20 10:19 przez Maurycy Czerwieniec